Новини

21.01.2022

ПрАТ «МЕТЦ» призначено органом з оцінки відповідності обладнення, що працює під тиском

Мінекономіки засвідчило, що приватне акціонерне товариство «Миколаївський експертно – технічний центр» було призначено органом з оцінки відповідності для виконання як третьою стороною певних завдань з оцінки відповідності, визначених у Технічному регламенті рухомого обладнання, що працює під тиском, призначене для дорожнього перевезення, а саме: цистерни, транспортні засоби – батареї, багатоелементні газові контейнери, їх клапани.

Для виконання, як третьою стороною, були визначені наступні завдання:
– Оцінка відповідності;
– Періодичне інспектування;
– Проміжне інспектування;
– Виняткові перевірки;
– Переоцінка відповідності.

22.11.2021

ПрАТ «МЕТЦ» провів експертне обстеження устаткування підвищеної небезпеки для міжнародного підприємства

Спеціалісти ПрАТ «МЕТЦ» провели експертне обстеження автомобільного крана.

Вантажопідіймальне обладнання належить великій міжнародній компанії, потужності, якої розташовані на території різних регіонів країни, зокрема поблизу селища Парутине на Миколаївщині. Компанія працює у в галузі енергетики, нафтохімії, нафти та газу, будівельної інфраструктури, атомної енергетики та верфі.

Під час виконання обстеження спеціалісти ПрАТ “МЕТЦ” керувалися документами, що регламентують проведення даного виду робіт: Порядком проведення огляду, випробувань та експертного обстеження (технічної діагностики) машин, механізмів та обладнання підвищеної небезпеки, а також чинними правилами безпечної експлуатації вантажопідіймальних машин та механізмів.

У ході експертного обстеження технічні експерти провели перевірку пускового механізму, маніпулятора та інших елементів управління, технічне обстеження всіх гальмівних механізмів. Провели огляд тросів, проаналізували стан стропів, а також виконали статичне та динамічне випробування крана.

15.11.2021

ПрАТ «МЕТЦ» отримав подяку від виробничої фірми «ОЛТЕКСХІМ»

Впродовж 2021-го року наш експертний центр надавав свої послуги компанії з виготовлення парафінових свічок ручної роботи «ОЛТЕКСХІМ».

З моменту укладення договору співробітниками ПрАТ «МЕТЦ» було виконано наступні роботи:
– Експертне обстеження підприємства, з метою вивчення спроможності забезпечення безпечного винонання робіт підвищеної небезпеки;
– Технічний огляд вантожопідіймальних механізмів;
– Надання послуг з обстеження підприємтсва для отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки .

Керівництво виробничої фірми «ОЛТЕКСХІМ» високо оцінило якість проведеної роботи. Була відзначена професійна обізнаність та оперативне вирішення проблем, які виникали під час робочого процесу.

За високий кваліфікаційний рівень, компетентність та доброзичливість окремо було відзначено технічного експерта ПрАТ «МЕТЦ» Цураку Руслана Валентиновича.

Колектив експертного центру щиро дякує за високі оцінки проведеної роботи та сподівається на продовження плідної співпраці.

03.11.2021

ПрАТ «МЕТЦ» провів експертну діагностику швейного виробництва  

У жовтні 2021 року в місті Кропивницький, експерти ПрАТ «МЕТЦ» провели експертне обстеження стану охорони праці та безпеки промислового виробництва Приватного акціонерного товариства швейна фабрика “Зорянка”.

ПрАТ “ШФ «Зорянка», засновано в 1922 році – одне з найбільших сучасних швейних підприємств в Україні – спеціалізується на виробництві жіночого та чоловічого, форменого та робочого верхнього одягу.

Під час проведення експертного обстеження обладнання, що працює під тиском спеціалісти ПрАТ «МЕТЦ» особливу увагу приділили комплектності, технічному стану обладнання, правильності його монтажу.

Під час обстеження підприємства, проведено оцінку стану здійснення контролю за дотриманням працівниками технологічних процесів, правил поводження з машинами, обладнанням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт у відповідності до вимог з охорони праці та пожежної безпеки.

Рівень організації системи охорони праці, утримання та експлуатація устатковання підвищеної небезпеки (обладнання, що працює під тиском, устатковання напругою понад 1000 В та ін.) ПрАТ ШФ «Зорянка» відповідає вимогам чинного законодавства..


25.10.2021

ПрАТ «МЕТЦ» провів технічний огляд котельні житлового комплексу

23 жовтня 2021 р. на новозбудованому багатоквартирному житловому комплексі «Таїровські Сади», фахівцями ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» було проведено первинний технічний огляд  котлів ARISTON GENUS PREMIUM EVO в кількості 10 одиниць.

У ході технічного діагностування котлів спеціалісти Приватного акціонерного товариства «Миколаївський експертно-технічний центр» провели перевірку якості виготовлення, монтажу водонагрівального обладнання, а також оцінку технічного стану складових частин, деталей на відповідність технічним вимогам.   

За результатами огляду всі котли були допущенні до подальшої експлуатації з встановленими параметрами, про що було внесено відповідний запис до технічного паспорту обладнання.

18.10.2021

Спеціалісти ПрАТ «МЕТЦ» провели розширене експертне обстеження для ДП «Херсонський морський торгівельний порт»

Підприємство замовник є одним з найбільших портів південного регіону та входить до складу єдиного транспортного комплексу України. Херсонський морський порт надає широкий спектр послуг, пов’язаних з морськими перевезеннями різного типу, тож оснащений сучасним та в певній мірі специфічним обладнанням. Це проведення буксирно-кантовочних операцій за допомогою буксирів, вантажно-розвантажувальні роботи з використанням плав кранів та інше.
Завданням фахівців Миколаївського експертно-технічного центру було надання експертних послуг з обстеження портальних кранів. Методом візуально – оптичного контролю проведено обстеження механізмів, металоконструкцій, приладів та пристроїв безпеки та електрообладнання, на відповідність їх вимогам законодавства з охорони праці та виробничої безпеки при експлуатації. В місцях з підозрою на виникнення тріщин проведено контроль методом коерцитивної сили та магнітопорошкову дефектоскопію.Крім того, проведено вібродіагностику механізми пересування кранів, повороту, підйому вантажу, зміни вильоту стріли, що дає можливість уникнути можливих поломок та аварій, і , разом з тим, збільшити ефективність використання обладнання.

22.04.2021

ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» проводить атестацію зварників

Атестаційний центр зварників ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» надає послуги з атестації зварників. Курси розраховані на зварників, які задіяні на роботах з виготовлення, монтажу та ремонту різних конструкцій. Навчання відбувається на навчально-випробувальній базі Центру та включає в себе перевірку теоретичних знань і практичних   навичок за фахом, а також з техніки безпеки.

Атестаційна комісія Центру діє на підставі Сертифікату відповідності № 45-1.20-79 та Висновку експертизи з оцінки готовності Атестаційної комісії  по атестації зварників, виданих  Українським атестаційним комітетом зварників(УАКЗ), які підтверджують, що атестаційна комісія ПрАТ «МЕТЦ» відповідає вимогам «Положення про систему  кваліфікаційної атестації персоналу зі зварювання» та уповноважується проводити кваліфікаційні випробування зварників відповідно до «Процедури кваліфікаційної атестації зварників відповідно вимог ДСТУ EN ISO 9606-1 (2, 3, 4, 5)» і кваліфікаційні випробування операторів із зварювання згідно стандарту ДСТУ ISO 14732.

Атестація зварників проводиться у відповідності до вимог НПАОП 0.00-1.16-96 «Правила атестації зварників» за способами:

 • Ручне дугове зварювання покритим електродом (111);
 • Дугове зварювання самозахисним порошковим дротом (114);
 • Дугове зварювання під флюсом суцільним дротом (121);
 • Дугове зварювання суцільним дротом в активних газах (135);
 • Дугове зварювання вольфрамовим електродом з суцільною присадкою в інертних газах (141);
 • Газове зварювання (311);
 • Плазмове зварювання (15).

По закінченню навчання замовник отримає протокол засідання атестаційної  комісії та посвідчення зварника встановленої форми, а у разі атестації згідно вимог ДСТУ EN ISO 9606-1 (2, 3, 4, 5) Кваліфікаційний сертифікат зварника міжнародного зразка.

Крім того Атестаційному центру зварників на підставі СВІДОТСТВА ПРО ВІДПОВІДНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА (СВП -224-3-23-17) виданого згідно вимог РЕГІСТРУ СУДНОПЛАВСТВА УКРАЇНИ надано право проводити Теоретичну підготовку та практичні кваліфікаційні випробування зварників. Зварники успішно виконавші умови атестації отримають Свідотство про допуск зварника до виконання ремонтно-зварювальних робіт згідно вимог РЕГІСТРУ СУДНОПЛАВСТВА УКРАЇНИ.

Заявки можна надсилати на електронну пошту:

mr.rusich78@ukr.net


15.03.2021

КМУ затвердив зміни до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки.

На засіданні Кабінету Міністрів України 03 лютого 2021 року прийнято постанову No 77 «Про затвердження переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 No 1107.

Постанова опублікована 10.02.2021р. та набирає чинності через місяць з дня її опублікування.

Відповідно до Постанови змінився перелік робіт підвищеної небезпеки, для виконання яких потрібен дозвіл Держпраці, та перелік машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки, для експлуатації яких вимагається дозвіл Держпраці. Також змінилися переліки робіт та обладнання, що вимагають наявності у підприємства Декларації відповідності матеріально-технічної бази з питань охорони праці.

Також, згідно з чинним документом, збільшився перелік робіт підвищеної небезпеки: 30 видів робіт (6 видів в попередній редакції), що вимагають дозволу Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки, збільшено перелік устаткування, машин, механізмів підвищеної небезпеки, що вимагають дозволу Держпраці на експлуатацію такого устаткування – 10 видів устаткування (4 види в попередній редакції).

Нагадаємо:Постановою КМУ No 1107 від 26.10.2011 затверджено Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Порядок визначає процедуру видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання Державною службою з питань праці (Держпраці) та її територіальними органами дозволів на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та дозволів на виконання підвищеної небезпеки. Також, Порядком визначається процедура реєстрації Декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.


10.03.2021

ГОЛОВИЙ СЕРВІСИЙ ЦЕНТР МВС УПОВНОВАЖИВ ПрАТ «МЕТЦ» НА ПРОВЕДЕННЯ ПЕРЕВІРКИ ЦИСТЕРН

За результатами розгляду заяви, ГСЦ МВС прийнято рішення про уповноваження Приватного акціонерного товариства « Миколаївський експертно-технічний центр» на проведення перевірки цистерн для перевезення небезпечних вантажів, установлених а колісних транспортних засобах та внесено дані відомості до переліку суб’єктів господарювання, що мають дозвіл на проведення  цього виду перевірок, а також  погоджено програми проведення первинної, періодичної, проміжної та позапланової перевірок цистерн.

Відповідно до вимог на виконання робі з перевірки цистерн, ПрАТ «МЕТЦ» має атестат про акредитацію органу з оцінки відповідності з визначеною відповідно до Закону України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності» сферою акредитації та акредитований на відповідність вимогам EN ISO/IEC 17020:2012.

Періодичність, обсяги та види перевірок цистерн для перевезення небезпечних вантажів залежать від виду вантажів, які перевозяться, віку та технічного стану використовуваних цистерн, також виконання модернізацій.

Щоб об’єктивно оцінити технічний стан цистерн, експертами Центру проводиться  перевірка технічної документації та відповідності конструкційних характеристик даного типу цистерни. А наступному етапі проводиться зовнішній огляд конструкції цистерни, який включає метод візуального контролю, ультразвуковий контроль товщини матеріалу , магнітопорошковий контроль зварних з’єднань. Потім спеціаліст проводить внутрішній огляд конструкції цистерни, гідравлічні випробування та випробування на герметичність. На завершальному етапі проходить перевірка належного функціонування обладнання цистерни на спеціалізованому обладнанні. Виконання цих етапів дає інформацію про умови експлуатації, ремонту, модернізації цистерни, оцінку залишкового стану товщини металоконструкцій, якість та надійність його зварних з’єднань, та якість її кріплення, стан внутрішнього захисного покриття, якщо воно є, працездатність та правильність регулювання її обладнання в різних режимах експлуатації

За результатами обстеження замовнику видається Свідоцтво, а на ідентифікаційну табличку цистерни, у разі позитивного висновку, ставиться особисте клеймо експерта, який проводив перевірку.


19.02.2021

Кабінет Міністрів України затвердив перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки

На початку березня набере чинності Постанова № 77, щодо переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затверджена Кабінетом Міністрів 3 лютого 2021 року .

Даним документом внесено зміни  до постанов Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 725 “Про затвердження переліку певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі подання декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства” (Офіційний вісник України, 2010 р., № 65, ст. 2240; 2012 р., № 81, ст. 3267; 2018 р., № 15, ст. 509) і від 26 жовтня 2011 р. № 1107 “Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки” (Офіційний вісник України, 2011 р., № 84, ст. 3077; 2016 р., № 16, ст. 644; 2018 р., № 15, ст. 509; 2020 р., № 23, ст. 892).

Разом з тим,  декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, видані до вступу в силу цієї  постанови, залишаться чинними до внесення змін до таких декларацій.


15.02.2021

Випробувальний центр ПрАТ «МЕТЦ» отримав атестат про акредитацію

26 січня 2021 року ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» успішно пройшов процедуру акредитації відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025: 2017та отримав дозвільний документ, який засвідчує компетентність Випробувального центру ПрАТ «МЕТЦ» на виконання таких видів робіт:

Теплотехнічні, статичні та динамічні випробування,  механічна безпека, функціональні вимірювання, перевірка зовнішнього вигляду, відповідність конструкції призначенню, вимірювання розмірів деталей та складальних одиниць, перевірка маркування, випробування на міцність, герметичність та щільність конструкції, неруйнівний контроль нижченаведеного обаднання та устатковання:

– ліфтів та компонентів безпеки до них;

– машин та устаткування (вантажопідіймальних кранів,  підйомників).

Неруйнівний контроль (контроль ультразвуковий, візуальний контроль, радіографічний контроль, магнітопорошковий контроль, вимірювання коерцитивної сили випробування на герметичність), механічні випробування, вимірювання твердості нижченаведеного обладнання та устатковання:

– обладнання, що працює під тиском;

– простих посудин високого тиску;

– рухомого обладнання, що працює під тиском.

Перевірка зовнішнього вигляду, комплектності, маркування та пакування, конструктивних розмірів,  перевірка сту­пеня за­хи­с­ту, рі­в­ня ві­б­ра­ції, ко­е­фі­ці­є­н­ту ко­ри­с­ної дії  та інших функціональних показників, випробування електричної безпеки, ви­мі­рю­ван­ня ро­з­мі­рів, за­зо­рів, те­м­пе­ра­ту­ри про­ду­к­тів зго­рян­ня, до­пу­с­ти­мих ві­д­хи­лень пло­щи­ни, ви­мі­рю­ван­ня те­м­пе­ра­ту­р, перевірка на мі­ц­ність та ге­р­ме­ти­ч­ність опалювального обладнання (побутові та промислові котли, прилади, що працюють на газоподібному паливі, радіатори та ін.).

Дослідження фізичних факторів навколишнього середовища: визначення шуму, визначення інфразвуку, визначення ультразвуку, визначення вібрації, визначення освітленості, визначення температури, вологості, швидкості руху повітря на робочих місцях,  на межі санітарно захисної зони, в закладах освіти, житлових та громадських приміщеннях, тощо.

Дослідження фізико-хімічними методами вмісту шкідливих та небезпечних хімічних речовин у повітрі робочої зони та атмосферному повітрі.

ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр приймає заявки на всі види робіт визначені сферою акредитації даного атестату.

Експертні висновки, за вказаними вище видами робіт, є підставою для отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.


17.11.2020

ПрАТ «МЕТЦ» проводить експертизу  Декларації об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкт господарювання, який володіє чи використовує хоча б один об’єкт підвищеної небезпеки, організовує розроблення і складання декларації безпеки об’єкта підвищеної небезпеки.

Декларація безпеки переглядається суб’єктом  господарювання один раз на п’ять років. Декларація безпеки переглядається,  уточнюється  або розробляється в інші терміни у разі: зміни умов діяльності об’єкта підвищеної небезпеки, що призводять до підвищення або зниження ступеня небезпеки та рівня ризику, незалежно від їх причин;  зміни та/або набрання чинності нормативно-правовими актами, що впливають на зміст відомостей, поданих у декларації безпеки; будівництва в прилеглих районах нових підприємств (об’єктів), якщо це впливає на зміст відомостей, поданих у декларації безпеки; обґрунтованої вимоги уповноваженого органу або громадськості.

Територіальний орган Держпраці проводить реєстрацію декларацій безпеки з присвоєнням кожній реєстраційного номера (коду),  що зазначається на її титульному аркуші.

Відповідно до порядку  декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки, затвердженому Постановою КМУ № 956 від 11.07.2002, декларація ОПН повинна пройти експертизу повноти дослідження ступеня небезпеки та оцінки рівня ризику та достатності прийнятих щодо зменшення рівня ризику, готовності до дій з локалізації та ліквідації наслідків аварій рішень.

Спеціалісти Центру проводять експертизу декларації безпеки ОПН на відповідність вимогам, викладеним у розділі «Проведення експертизи декларації безпеки» порядку декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки., та з урахуванням змін у чинному законодавстві з охорони праці:

 • Мінімальних вимог безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці, затверджених наказом Мінсоцполітики від 29.11.2018 № 1804;
 • Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №337;
 • змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затверджені

  Постановою Кабінету міністрів України від 03.03.2020 №207.

У разі відповідності, замовик отримує позитивний експертний висновок. При виявленні невідповідностей видається перелік зауважень і коригувань, після усунення яких проводитися повторна експертиза.

Декларація безпеки разом з позитивним висновком експертизи подається відповідним територіальним органам Держпраці, ДСНС, Держекоінспекції, державної санітарно-епідеміологічної служби, Держархбудінспекції.


09.11.2020

Змінами до Закону України «Про охорону праці» виключено стандарти з нормативно-правових актів з охорони праці.

16 жовтня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про стандартизацію”. Відповідно до положень нового закону система вітчизняної стандартизації зазнала суттєвих змін. Пунктом 68 зазначеного закону внесені зміни до Закону України «Про охорону праці», зокрема до статей 27 та 28. Змінами виключено стандарти з нормативно-правових актів з охорони праці.

Положення Закону № 124-ІХ спрямовані на приведення національної системи стандартизації у відповідність до міжнародної та європейської практики, зокрема:

– можливість добровільно застосовувати національні стандарти, що відповідає вимогам Угоди про технічні бар’єри в торгівлі СОТ, а також європейським принципам стандартизації ;

– не допускати погодження проектів національних стандартів з державними органами;

– не допускати нормативно-правового регулювання відносин, пов’язаних із розробленням стандартів підприємств, установ та організацій і технічних умов;

 відмінити галузеву стандартизацію, у зв’язку з чим протягом 15 років центральні органи виконавчої влади мають право у відповідних сферах діяльності та в межах своїх повноважень перевіряти, переглядати свої галузеві стандарти з метою переведення їх на національний рівень або на рівень підприємств чи скасування.

Також спрощено законодавчі акти , що містять положення, які передбачають нагляд за дотриманням стандартів та штрафні санкції за недотримання вимог стандартів.


22.10.2020

Оновлено Порядок технологічного транспорту

Постановою № 617 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», яка набрала чинність у липні 2020 року, внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів» від 06.01.2010 р. № 8

Згідно нового Порядку,  реєстрація технологічного транспортного засобу здійснюється на підставі письмової заяви власника, підтвердженої копіями документів на право власності та користування транспортними засобами. Крім того, до заяви на реєстрацію  додається також акт технічного огляду, який  проводиться експертними організаціями, які мають підтверджену компетенцію для провадження інспекційної діяльності як третя сторона відповідно до законодавства.

Звертаємо увагу – щорічний технічний огляд технологічних транспортних засобів здійснюється експертними організаціями, які акредитовані Національним органом з акредитації України та мають у своїй сфері акредитації відповідний вид інспектування – технічний огляд технологічних транспортних засобів та який проводиться відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2004 № 687 «Про затвердження Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки».

Вимоги до компетентності органів, які здійснюють інспектування, визначені у  міжнародному стандарті ISO/IEC 17020:2012 «Оцінювання відповідності. Вимоги щодо діяльності різних типів органів, що здійснюють інспектування»

.

На технічно несправні технологічні транспортні засоби талони про проходження технічного огляду не видаються. Видача талона про проходження технічного огляду може бути здійснена тільки після усунення несправностей і повторного проведення технічного огляду

На зареєстрований чи перереєстрований технологічний транспортний засіб територіальний орган Держпраці через центр надання адміністративних послуг видає свідоцтво про реєстрацію встановленого зразка та присвоює номерний знак

Свідоцтво про реєстрацію має необмежений строк дії.


08.10.2020

Кабінет Міністрів відстрочив вступ у дію нового Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, але затвердив Гігієнічні регламенти допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин у повітрі робочої зони

Дію Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2008 р. № 761 продовжено до 30.08.2021 року, оскільки Урядом України ухвалено рішення про відтермінування дії нового Технічного регламенту засобів індивідуального захисту.

Відповідно до 30.08.2021 року,продовжує діяти Технічний регламент, затверджений 27.08.2008 р. постановою Кабінету Міністрів України № 761.

В той же час у серпні 2020 року набули чинності Гігієнічні регламенти допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин у повітрі робочої зони, затверджені наказом МОЗ від 14.07.2020 № 1596, зареєстровані в Мін’юсті 03.08.2020 за № 741/35024, та Гігієнічні регламенти
Гранично допустимі концентрації хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць затверджені наказом МОЗ від 14.01.2020 № 52, зареєстровані в Мін’юсті 10.02.2020 за № 156/34439

Прийняття Гігієнічних регламентів дає можливість проводити гігієнічні дослідження хімічних та біологічних факторів виробничого середовища,а також оцінювати умови праці на робочих місцях для атестації робочих місць. Оскільки, саме цей документ, визначає допустимий рівень шкідливих хімічних та біологічних речовин у повітрі робочої зони.


28.09.2020

ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» проводить атестацію зварників

Атестаційна комісія ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» проводить атестацію зварників на допуск до виконання робіт з ручного дугового зварювання покритим електродом РДЕ (111), дугового зварювання суцільним дротом в активних газах МАГ (135), дугового зварювання вольфрамовим електродом з суцільною присадкою в інертних газах ВІГ (141), газового зварювання ГЗ (311), дугового зварювання порошковим дротом ЗП (114), дугове зварювання під флюсом дротяним електродом ЗФ (121) та плазмове зварювання ПЗ (15) при виготовлені, монтажі, реконструкції металлоконструкцій і ремонті об’єктів. Атестація проводиться згідно Правил атестації зварників (НПАОП 0.00-1.16-96) та ДСТУ EN ISO 9606-1 (2,3,4,5) і кваліфікаційні випробування операторів із зварювання згідно стандарту ДСТУ ISO 14732 як на навчально-випробувальній базі ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр», так і на території замовника. Підготовка спеціалістів проводиться кваліфікаційною комісією відповідно до програми, затвердженої Українським атестаційним комітетом зварників (УАКЗ). За результатами іспитів, замовник отримує посвідчення та протокол атестації, а у разі атестації зварника згідно вимог ДСТУ ISO 9606-1(2,3,4,5) Кваліфікаційний сертифікат зварника.


23.09.2020

Приватне акціонерне товариство «Миколаївський експерто-технічний центр» проводить психофізіологічну експертизу

Відповідно наказу Міністерства охорони здоров’я України від 17.08.2020 № 1879 «Перелік здобувачів ліцензій, за заявами яких прийнято рішення про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики» ПрАТ «МЕТЦ»  здобуло ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики за спеціальністю організація і управління охороною здоров’я, психофізіологія за місцем провадження діяльності м. Миколаїв, вул. Радісна, буд. 13 (Реєстраційне досьє від 23.07.2020 № 3458/Л-П). Даний наказ опублікований на офіційному сайті міністерства – https://moz.gov.ua/prijnjati-rishennja.

Отримання ліцензії на проведення психофізіологічної експертизи здійснювалось на підставі діючих Ліцензійних умов, затверджених Постановою Кабінету міністрів України № 285 від 02.03.2016 року. На даний момент ПрАТ «МЕТЦ» є єдиною юридичною особою, що володіє такою ліцензією на території Миколаївської області.

Психофізіологічну експертизу проводять сертифіковані спеціалісти, а всі результати обстежень вносяться до Всеукраїнського реєстру безпеки діяльності. За висновками експертизи видається документ, який носить конфіденційний характер. З висновками може бути ознайомлене вузьке коло посадових осіб, що мають повний доступ до кадрових документів обмеженого використання.

Також підтверджуємо можливість надання цієї послуги на території вашого підприємства за умови надання відповідно обладнаного приміщення та дозволу на ввезення та вивезення з території підприємства комп’ютерної техніки, що належить ПрАТ «МЕТЦ».

Спільним наказом Наказ Міністерства охорони здоров’я України та Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 23.09.94р. № 263/121 “Про затвердження Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі” з змінами і доповненнями, внесеними наказом від 06.06.1995р. № 102/85 затверджено перелік робіт, де є потреба у професійному доборі працівників.


10.09.2020

Протягом 2020 року набувають чинності технічні регламенти, які встановлюють вимоги до безпечності певних видів продукції та їх обігу на території України


01 січня 2020 року набув чинності  Технічний регламент рухомого обладнання, що працює під тиском, затверджений постановою КМУ від 04.07.2018 № 536.

Документ визначає:

–  обов’язки суб’єктів господарювання (виробників, уповноважених представників виробника, імпортерів, розповсюджувачів);

–  питання, пов’язані із загальними принципами маркування знаком «Пі»;

–  питання, пов’язані із процедурою оцінки відповідності та переоцінки відповідності;

–  вимоги до призначених органів з оцінки відповідності та їх обов’язки; положення щодо здійснення державного ринкового нагляду.

З 23 січня 2020 року набув чинності Технічний регламент обладнання, що працює під тиском, затверджений постановою КМУ від 16.01.2019 № 27.

Даний Регламент охопить питання:

   • підвищення безпеки та конкурентоспроможності продукції вітчизняного виробництва через ідентичність вимог безпеки;
   • спрощення процедур взаємного визнання результатів робіт з оцінювання відповідності та прийнятності промислових товарів (АСАА);
   • усунення технічних бар’єрів у торгівлі зазначеною продукцією.

4 травня 2020 року вступить в дію Технічний регламент канатних доріг, затверджений постановою КМУ від 06.02.2019 № 342.

А вже, 30 серпня 2020 року  діє Технічний регламент засобів індивідуального захисту, затверджений постановою КМУ від 21.08.2019 № 771.

Документом визначаються:

   • суттєві вимоги щодо безпеки та охорони здоров’я, яким мають відповідати засоби індивідуального захисту;
   • обов’язки до виробників засобів індивідуального захисту;
   • процедури оцінювання відповідності вимогам Технічного регламенту;
   • маркування відповідності та здійснення державного ринкового нагляду щодо надання на ринку та вільного обігу засобів індивідуального захисту.

19.12.2019

Фахівці ПрАТ “МЕТЦ” провели експертне обстеження вантажопідіймальної техніки для відомого в енергетичній галузі підприємства

   Спеціалісти ПрАТ “МЕТЦ” провели експертне обстеження кранів вантажопідйомністю 400 тон, які використовуються під час будівництва вітряків. Підприємство-замовник займається будівництвом розподільчих об’єктів для забезпечення електроенергією та телекомунікаціями, в тому числі виробляє та розподіляє електроенергію. В ході експертного обстеження було оцінено технічний стан обладнання, виявлення та локалізація несправностей та спрогнозовано остаточний ресурс об’єктів.

   Для підприємців та організацій, які експлуатують вантажопідіймальне обладнання, ПрАТ “Миколаївський експертно-технічний центр” пропонує послуги з проведення експертного обстеження відповідного обладнання, що підлягає нагляду Держпраці, на відповідність вимогам законодавства з охорони праці. На базі підприємства функціонує лабораторія технічної діагностики та методів неруйнівного контролю, яка має дозвіл на проведення  технічного огляду (повного та часткового) та діагностування всіх типів вантажопідіймальної техніки, машин та механізмів. Зокрема, Центром проводяться:

   • експертне обстеження (технічне діагностування) вантажопідйомних кранів, талей, лебідок, підйомників методами неруйнівного контролю ( ультразвуковий, візуально-оптичний, капілярний та магнітно-порошковий);

   • візуальний огляд вантажопідіймального обладнання;

   • виготовлення дублікатів паспортів вантажопідйомних кранів, талей, лебідок, підйомників;

   • обстеження зварних швів та основного металу в/п споруд методами неруйнівного контролю з визначенням придатності до експлуатації та ремонту.


13.12.2019

Спеціалісти ПрАТ «МЕТЦ» отримали унікальний досвід від участі у діагностиці трубопроводів на нафтопереробному комплексі в м. Івано-Франківськ.

   Фахівці ПрАТ «Миколаївського експертно-технічного центру» прийняли учать у діагностиці трубопроводів на нафтопереробному комплексі, який  належить до найстарших підприємств нафтопереробної промисловості не лише України, а й Європи. Підприємство виконує функції знесолення, зневоднення та перероблення нафти з одержанням компонентів автомобільних бензинів, дизпалива, мазуту та технологічного газу. В той же час, пріорітетним напрямком діяльності підприємства є охорона природи і навколишнього середовища.

   Під час виконання робіт було проведено магнітооптична дефектоскопія,опресування підвищеним тиском, у ході, якого оглянуто місця з’єднань, швів та стиків труб.  Якість з’єднань компонентів трубопроводів, що працюють під високим тиском перевірено методом ультразвукового діагностування.


12.09.2019

Вимірювальна лабораторія ПрАТ «МЕТЦ»  атестувалася на проведення гігієнічних  досліджень факторів виробничого середовища

   В березні 2019 року вимірювальна лабораторія ПрАТ « МЕТЦ» отримала від Державної служби України з питань праці атестацію на право проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу. Інформацію про лабораторію внесено до інформаційного переліку атестованих лабораторій за № 107 та розміщено на офіційному веб-сайті Держпраці за посиланням: http://dsp.gov.ua/informatsiia-pro-atestovani-laboratorii

   ПрАТ « МЕТЦ»  надає комплексну оцінку всіх факторів виробничого середовища і трудового процесу, які впливають на здоров’я і працездатність працівників у процесі трудової діяльності.

   В серпні 2019 року перелік факторів, які має право досліджувати лабораторія, був значно розширений і наразі містить:

– мікроклімат;

– освітлення;

– атмосферний тиск;

– вібрація локальна та загальна;

– освітлення;

– шум, ультразвук, інфразвук;

– іонізуюче випромінювання;

– важкість та напруженість праці;

– хімічний фактор, тобто наявність та ступінь концентрації в повітрі робочої зони різноманітних хімічних речовин (більше шістдесяти показників).

   Відповідно до зазначеного вище  пропонуємо провести атестацію робочих місць за умовами праці на підприємствах, в організаціях, установах  незалежно від форм власності й господарювання.


21.08.2019

Новий закон – нові штрафи

   Мінсоцполітики за участю Держпраці та міжнародних експертів ЄС та МОП розробило проект нового закону про охорону праці, під робочою назвою «Про безпеку праці та  здоров’я працівників». Прийняття закону заплановане на 2020 рік, проте чинності він має набрати лише у 2021 році.

   Дія даного нормативно-правового документу охопить всіх роботодавців та працівників, як то:

   • осіб, що працюють за цивільно-правовими договорами;

   • осіб, що фактично перебувають у трудових відносинах з роботодавцем, але не оформлені відповідно до чинного законодавства;

   • членів фермерських господарств та практикантів.

   Крім того, відповідно до вимог закону роботодавці будуть зобов’язані впроваджувати на підприємствах систему управління безпекою праці та здоров’я працівників, призначити відповідального чи створити відповідний структурний підрозділ. Як варіант, роботодавець може скористатися послугами організації, яка надає послуги у сфері охорони праці.

   У зв’язку з новим законом ст.. 265 Кодексу законів про працю України (КЗпП) доповнять новими штрафами.

   Робота в умовах підвищеної небезпеки; експлуатація машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки без дозволу; експлуатація технологічного транспорту без реєстрації; господарська діяльність без ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки – штраф у розмірі 3% від середньомісячного фонду оплати праці юридичної чи фізичної особи за попередній рік. Невиконання приписів інспекторів праці – 5%. Завдання шкоди життю чи здоров’ю працівників через недоліки в обладнанні або методах роботи коштуватиме 25% від середньомісячного фонду оплати праці.

   Штрафи планують ввести також до ст.. 41 КЗпП. За порушення порядку повідомлення про нещасний випадок на виробництві від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доході громадян. За порушення строку проведення та порядку атестації за умовами праці – від 30до 100 неоподатковуваних мінімумів.

   Штрафні санкції за порушення законодавчих та інших нормативно-правових актів про безпеку праці понесуть також працівники – від 4 до 10 та посадові особи – від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


12.08.2019

Державна фіскальна служба затвердила перелік документів, потрібних для отримання ліцензії на пальне

   З 01.07.2019 року усі суб’єкти господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним зобов’язані придбати відповідну ліцензію. Видають її уповноважені КМУ органи виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального.

         Термін дії дозвільного документу становить 5 років. Річна плата за ліцензію на право роздрібного продажу пального становить 2000 гривень на кожне місце  торгівлі.  Право на зберігання пального терміном на один рік коштує 780 грн.

   Для отримання ліцензії суб’єкту господарювання необхідно подати заяву, додавши до неї документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію. А також:

   • документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, на якій розташований об’єкт зберігання пального, чинні на дату подання заяви;

   • акт вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатації, сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об’єктів у місці зберігання пального, необхідних для зберігання пального;

   • дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.


08.08.2019

Оприлюднено проект наказу «Про затвердження змін до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з охорони праці»

   Документ розроблено з метою спростити процедуру навчання та перевірки знань з охорони праці. Він надасть можливість навчальним центрам та роботодавцям встановлювати методи та форми навчання.

   Крім того, проект визначає як залучати до роботи комісій з перевірки знань представників Держпраці, Фонду соціального страхування та профспілок.


10.06.2019

З квітня 2019 року чинності набрали нові правила пожежної безпеки для енергетичних підприємств

   Нові правила пожежної безпеки набрали чинності на підставі наказу Міненерговугілля «Про затвердження Правил пожежної безпеки в компаніях, на підприємствах та організаціях енергетичної галузі України» від 26.09. 2018 р. І хоча затвердили їх ще в минулому році, діяти вони почали лише з квітня 2019 р.

   Документ встановлює загальні вимоги до пожежної безпеки будівель, споруд та прилеглих до них територій , а також технологічного устаткування підприємства. Також, нові правила визначають вимоги до технічних засобів протипожежного захисту та порядок дій у разі пожежі.


05.06.2019

В Україні відновлено дію міждержавних стандартів безпеки праці, розроблених до 1992 року

  На підставі наказу ДП «УкрНДНЦ» «Про відновлення дії міждержавних стандартів» від 24.04.2019 р. набрали чинності стандарти безпеки праці, які були розроблені до 1992 року та входять до Системи стандартів безпеки праці. Діятимуть вони до 01.01. 2022 року.

Тож, застосовувати можна такі стандарти:

   • ГОСТ 12.0.003-74 «ССБТ. Опасные и вредные производственные факторы. Классификация»;
   • ГОСТ 12.1.005-88 «ССБТ. Общие санитарно-гигиенические требования к воздуху рабочей зоны»;
   • ГОСТ 12.1.002-84 «ССБТ. Электрические поля промышленной частоты. Допустимые уровни напряжонности и требования к проведению контроля на рабочих местах»;
   • ГОСТ 12.1.045-84 «ССБТ . Электростатические поля. Допустимые уровни на рабочих местах и требования к проведению контроля»;
   • ГОСТ 12.1.036-81 «ССБТ. Допустимые уровни в жилых и общественных зданих»;
   • ГОСТ 23337-78 «Шум. Методы измерения шума на селитебной территории и в помещениях жилых и общественных зданий».

22.05.2019

ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» пропонує послуги сертифікованого фахівця з проведення енергоаудиту

   З 1 липня 2019 року Законом  України «Про енергетичну ефективність будівель»  впроваджується  обов’язкова сертифікація енергетичної ефективності. До липня 2019 року сертифікацію енергетичної ефективності об’єкту будівництва може здійснювати інженер-проектувальник, проте надалі робота виконуватиметься лише енергоаудитором, який є незалежним, не має конфлікту інтересів та прямо чи опосередковано не зацікавлений  у результаті сертифікації.

          ПрАТ «МЕТЦ» пропонує послуги з аудиту енергетичної ефективності будівель, роботи проводить  фахівець який отримав кваліфікаційний атестат та має право на  обстеження інженерних систем будівель.

   За результатами проведеної роботи, замовник отримає енергетичний сертифікат – електронний документ, в якому зазначатимуться показники та клас енергетичної ефективності будівлі, рекомендації щодо його підвищення, а також інші відомості щодо будівлі, її відокремлених частин, енергетичну ефективність яких сертифіковано.

   Енергетичний сертифікат щодо об’єкта будівництва є складовою частиною проектної документації на будівництво. Також він є  складовою частиною будівельного паспорта об’єкта будівництва, передбаченого законодавством. Строк дії енергетичного сертифіката будівлі становить десять років та втрачає чинність до закінчення встановленого строку дії, у разі складення для такої будівлі нового енергетичного сертифіката.

   Зазначимо, що відповідно до чинного законодавства Сертифікація енергетичної ефективності є обов’язковою для:

1) об’єктів будівництва (нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту), що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, що визначаються відповідно до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”;

2) будівель державної власності з опалюваною площею понад 250 квадратних метрів, які часто відвідують громадяни і у всіх приміщеннях яких розташовані органи державної влади;

3) будівель з опалюваною площею понад 250 квадратних метрів, у всіх приміщеннях яких розташовані органи місцевого самоврядування (у разі здійснення ними термомодернізації таких будівель);

4) будівель, в яких здійснюється термомодернізація, на яку надається державна підтримка та яка має наслідком досягнення класу енергетичної ефективності будівлі не нижче мінімальних вимог до енергетичної ефективності будівлі.


24.04.2019

28 квітня Україна відзначає Всесвітній день охорони праці

   Кожного року  28 квітня відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 у нашій країні відзначають День охорони праці.   У 2019 році Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести заходи до Всесвітнього дня безпеки та гігієни праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці».  МОП, яка відзначає у 2019 році сторічний ювілей,  підбиває підсумки багаторічної діяльності, спрямованої на гармонійний розвиток усіх напрямів цієї сфери, будує плани на майбутнє в контексті глобальних трансформацій щодо таких аспектів, як технології, демографія, організація праці та клімат.

   Визначною подією у сфері праці в Україні стало схвалення Концепції реформування системи управління охороною праці  і затвердження Плану заходів щодо її реалізації , розроблених з урахуванням міжнародного досвіду.   Концепція є основою для запровадження національної системи управління безпекою та гігієною праці, сформованої на принципах запобігання виробничим ризикам та заохочення до створення безпечних і здорових умов праці.


18.04.2019

ПрАТ «МЕТЦ» проводить діагностику вітряків

   ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр приймає заявки на обстеження  та позачергові технічні огляди висотних споруд, виробничого призначення, зокрема вітряків. Робота виконується кваліфікованими спеціалістами, згідно чинного законодавства про охорону праці ( Правил обстежень, оцінки технічного стану та паспортизації виробничих будівель та споруд НПАОП 45.2-1.01-98)

   Завдання спеціалістів Центру полягає у  комплексному наданні послуг з поглибленого експертного обстеження об’єктів :

   • Діагностиці;

   • Встановлення ступеню зношування;

   • Виявлення причин виникнення дефектів та пошкоджень для подальшого усунення причин їх виникнення.

   Діагностика проводиться методом неруйнівного контролю, що дозволяє провести оцінку надійності та обстеження об’єкту без руйнувань, для виявлення таких недоліків, як корозія, дефекти захисних покриттів чи тріщини.

   Наразі, фахівці ПрАТ «МЕТЦ» проведи діагностування вітряків на Запоріжжі для підприємства, яке  виробляє електроенергію на станціях теплової та відновлюваної енергетики, постачаючи тепло й електроенергію кінцевим споживачам та надаючи енергосервісні послуги і входить до найбільшого енергетичного холдингу України.


09.04.2019

ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» проводить випробування газозварювального обладнання

   ПрАТ «МЕТЦ» запрошує підприємства діяльність яких пов’язана з використанням газозварювального обладнання (шлангів, горілок, різаків, редукторів, газгольдерів та інше Роботи виконуються кваліфікованими спеціалістами, відповідно до чинного законодавства:

   НПАОП 0.00-1.76-15 правила безпеки систем газопостачання, НПАОП 0.00-1.71-13 правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями,НПАОП 28.52-1.31-13 Правила охорони праці під час зварювання металів

   Провести випробування вище вказаного обладнання та по результатам випробування замовник отримає акт випробування.

За довідками звертатися :

Центральний офіс: м. Миколаїв , вул. Даля, 11/1

Тел/факс. +38 0512 478961

Моб. +380505764812

Генеральний директор Бойченко Ірина Миколаївна

E-mail: nikeksp@gmail.com Сайт:netc.com.ua


04.04.2019

Фахівці ПрАТ «МЕТЦ» провели обстеження водогону гідроелектростанції

   Спеціалісти Центру виконали візуально-оптичний контроль з водогону для гідроелектростанції, яка забезпечує світлом та теплом значну частину мешканців України та вітчизняних підприємств. Підприємство, створене майже сто років тому, проте і нині є одним з найбільших у Європі.

   Робота проводилась у кілька етапів з використанням різних методів неруйнівного контролю, визначення механічних характеристик, випробування на міцність, що дало можливість виявити та зафіксувати потенційно небезпечні ділянки, такі як корозії, протікання по стінах, розслоювання металів, зварних швів та інше. Відповідно до проведених робіт, підприємство-замовник отримало експертний висновок.


29.03.2019

ПрАТ “Миколаївський експертно-технічний центр” отримав атестат про акредитацію.

29 березня 2019 року Національне агентство з акредитації України зареєструвало атестат про акредитацію, та засвідчує цім компетентність Інспекційного органу ПрАТ “Миколаївського експертно-технічного центру”.


22.03.2019

Набули чинності нові Правила техногенної безпеки

   На початку 2019 року , на підставі наказу МВС від 05.11.2018 року №879, вступили в дію нові «Правила техногенної безпеки».  Разом з тим втратили чинність «Правила техногенної безпеки в сфері цивільного захисту на підприємствах, в установах, організаціях та на небезпечних територіях», затверджені у 2007 році.

   Нові правила конкретизують основні вимоги, щодо забезпечення техногенної безпеки на об’єктах, плани заходів цивільного захисту функціональних і територіальних підприємств, плани локалізації та ліквідації аварій. Крім того,  містять обов’язки відповідальних осіб під час надзвичайної ситуації техногенного характеру.

   Правила є обов’язковими для керівників, посадових осіб і працівників центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також фізичних осіб – підприємців, власників, керівників та працівників підприємств, організацій та установ, незалежно від форми власності.


20.03.2019

Уряд схвалив Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні

   На початку грудня 2018 року Уряд України ухвалив Концепцію реформування системи управління охороною праці, спрямовану на запобігання виробничим ризикам та заохочення до створення безпечних і здорових умов праці. А також  затвердив план заходів щодо її реалізації.

   Ціллю впровадження Концепції є реалізація конституційного права працівників на безпечні та здорові умови праці, які ґрунтуються на принципах усунення небезпек, оцінювання, контролю та управління ризиками.

   Зокрема, йдеться про зміну підходу до формування нормативно-правової бази з охорони праці з врахуванням міжнародної практики, економічна зацікавленість у безпечних умовах праці та впровадження заходів для заохочення вдосконалень у сфері безпеки та охорони здоров’я працівників під час роботи.

   Проект розпорядження розроблено Міністерством соціальної політики України на виконання статті 424 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.


05.03.2019

Представники ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» увійшли до складу журі обласного етапу конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці – очима дітей»

   27 лютого Управлінням Держпраці у Кіровоградській області підведено підсумки обласного етапу Конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», який проводиться з Дня охорони праці.

   Цього року до Управління з усіх регіонів області надійшло понад 600 робіт, у яких діти, за допомогою олівців та фарб, виразили ставлення до дорослих питань охорони праці. До складу журі разом з представниками Управління Держпраці у Кіровоградській області, управління  освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації, департаменту культури, туризму та культурної спадщини ОДА, федерації профспілок в області, а також управління виконавчої дирекції Фонду  соціального страхування у Кіровоградській області , традиційно, увійшло керівництво Кіровоградської філії ПрАТ «МЕТЦ».  Було визначено переможців у трьох вікових групах:

І вікова група – з 6 до 10 років;

ІІ вікова група – з 11 до 14 років;

ІІІ вікова група – з 15 до 18 років.


06.02.2019

Наказом Мінсоцполітики затверджено форми висновків експертиз стану охорони праці та безпеки промислового виробництва

     Мінсоцполітики наказом від 07.11.2018 р. №1654, зареєстрованим в Мін’юсті від 05.12.2018 р. за №1384/32836З, затвердило форми висновків експертиз, на підставі яких приймаються рішення щодо видачі дозволів відповідно до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. Зокрема, було затверджено:

   • форму Висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання під час виконання робіт підвищеної небезпеки;

   • форму Висновку експертизи щодо відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки;

   • форму Висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання під час експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.


29.01.2019

Роботодавці отримали нову систему управління охороною праці

    Наприкінці 2018 року уряд України ухвалив Концепцію реформування системи охороною праці. Документ підготовано відповідно нормам Європейського Союзу з безпеки та гігієни. Реформа розрахована на 2019-2020 р. За цей час планується сформувати нову систему запобігання виробничим ризикам.

    Наразі, чинна система управління охороною праці сформована за принципом коригувальних, а не запобіжних дій, тобто реагує на небезпечні випадки, а не ставить у пріоритет їх профілактику.

    Реалізація Концепції забезпечить створення механізму формування та функціонування національної системи запобігання виробничим ризикам і заохочення до створення безпечних і здорових умов праці, яка ґрунтується на принципах усунення небезпек, оцінювання, контролю та управління ризиками.

   Також, очікуваними результатами впровадження Концепції є:

   • Спрощення законодавства щодо безпеки та гігієни праці зі зменшенням регуляторного та адміністративного навантаження на роботодавців ;

   • Зниження рівню виробничого травматизму, аварій та професійних захворювань;

   • Підвищення рівня захисту життя та здоров’я працівників;

   • Підвищення відповідальності роботодавців за створення належних умов праці та безпечного виробничого середовища

   • Покращення інвестиційного клімату в країні.


22.01.2019

Набрали чинності Мінімальні вимоги безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці НПАОП  0.00-7.17-18

    27 грудня 2018 р. Міністерством юстиції України зареєстровано Наказ Міністерства соціальної політики України від 29.11.2018 р. №1804 «Про затвердження Мінімальних вимог безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці»

   Разом з тим, втратив чинність, наказ Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 24 березня 2008 року N 53 “Про затвердження Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21 травня 2008 року за N 446/15137 (зі змінами).

   Ці Мінімальні вимоги поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, які у своїй діяльності використовують ЗІЗ.

   Поняття «ЗІЗ» у Мінімальних вимогах означає всі засоби, які призначені для носіння і використання працівником з метою індивідуального захисту від одного або більше ризиків, які могли б становити загрозу безпеці та здоров’ю на роботі, а також будь-які пристосування, аксесуари чи змінні компоненти, призначені для цієї мети.

   Обиратися  засоби індивідуальногозахисту мають за такими критеріями:

   • відповідність ступеню існуючих ризиків для життя та здоров’я працівників та не призводити до будь-якого збільшення рівня цього ризику;

   • відповідність існуючим на робочому місці умовам;

   • підходити користувачеві після необхідного регулювання.

   Вибір ЗІЗ за характером виконуваних робіт роботодавець здійснює з урахуванням їх класифікації відповідно до чинних в Україні національних стандартів.

   Для роботодавців безоплатне забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими ЗІЗ за встановленими нормами є обов’язковим мінімумом безоплатної видачі ЗІЗ. Тому, порушення цих норм є порушенням законодавства про охорону праці.


18.01.2019

Нові правила з охорони праці почали діяти на підприємствах цукрової галузі

     У грудні 2018 року набрали чинності нові Правила охорони праці для працівників, зайнятих на цукровому виробництві затверджені наказом Мінсоцполітики від 05.10.2018 р.№1467

Разом з тим втратили чинність Правила техніки безпеки і виробничої санітарії в цукровій промисловості, затверджені постановою Президії ЦК Профспілки робітників харчової промисловості від 30.04.1972 та Міністерством харчової промисловості СРСР від 19.09.1972.

Відповідно до нових правил, що поширюються на всі суб’єкти господарювання, які виробляють цукор та використовують найману працю, встановлено вимоги з безпеки праці як для роботодавців, так і до працівників. Зокрема, документ визначає як безпечно експлуатувати виробниче устаткування, здійснювати технологічні процеси та окремі види робіт, зберігати матеріали, тару, сировину, а також готову продукцію.


07.12.2018

У жовтні 2018 року вступили в дію одні для всіх сільгоспвиробників правила з охорони праці

12 жовтня 2018 року набули чинності нові Правила з охорони праці у сільськогосподарському виробництві, затверджені наказом Міністерства соціальної політики України від 2.09.2018 року №1240. Водночас скасовано попередні Правила 2012 року.

Також, чинність втратили Правила охорони праці у птахівництві, затверджені наказом Держгірпромнагляду від  06.10.2008 р. НПАОП 01.2-103-08; Правила охорони праці у тваринництві. Свинарство, затверджені наказом Держгірпромнагляду від 06.12.2004р. НПАОП 01.2-1.09-05; Правила охорони праці  у тваринництві. Велика рогата худоба, затверджені наказом Держгірпромнагляду від 06.12.2004 р. НПАОП 01.2-1.10-05; Правила охорони праці у тваринництві. Конярство, затверджені наказом МНС України від 26.11.2012р. НПАОП 01.2-1.11-12.

Основні розділи нових Правил стосуються:

   • Виробничого обладнання та організації робочих місць;
   • Експлуатації сільськогосподарської техніки;
   • Одержання продукції рослинництва;
   • Одержання продукції тваринництва;
   • Гужових перевезень;
   • Робіт у бджільництві.

Дія цих Правил поширюються на всіх фізичних та юридичних осіб, які здійснюють діяльність у сільському господарстві та використовують найману працю.


26.11.2018

ПрАТ «МЕТЦ» проводить набір слухачів на курс «Правила охорони праці під час експлуатації навантажувачів»

Навчальний центр ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» проводить навчання за новими правилами охорони праці під час експлуатації навантажувачів, затверджено наказом Міністерства соціальної політики України від 27.08.2018 № 1220, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2018 р. за №1082/32534. НПАОП 0.00-1.22-08.

Правила поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правових форм господарювання, що займаються експлуатацією (використанням за призначенням, технічним обслуговуванням, ремонтом), переобладнанням (реконструкцією), обов’язковим технічним контролем (технічним оглядом), експертним обстеженням навантажувачів, а також установлюють мінімальні вимоги безпеки до обладнання, яку роботодавець повинен підтримувати на рівні, зазначеному в цих Правилах і в інших нормативно-правових актах з охорони та гігієни праці, під час використання навантажувачів.
Після успішної перевірки знань, слухачі отримають відповідні посвідчення  про перевірку знань з питань охорони праці.
Набір триватиме до повної комплектації навчальних груп.
 
За довідками звертатися за телефонами: +380 512 46‑46-86.


20.11.2018

ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» проводить експертне обстеження устаткування підвищеної небезпеки для виробника залізобетонних виробів

Одне з найбільш сучасних підприємств з виробництва товарного бетону та залізобетонних виробів звернулося до ПрАТ «МЕТЦ» з великим замовленням на проведення експертного обстеження машин, механізмів та обладнання підвищеної небезпеки.

Завдання фахівців Миколаївського експертно-технічного центру полягає у наданні повного комплексу експертних послуг на підприємстві. Передбачено проведення експертизи, щодо дотримання вимог законодавства з охорони праці та виробничої безпеки при експлуатації обладнання підвищеної небезпеки та виконанні робіт підвищеної небезпеки – парових котлів, посудин, що працюють під тиском, вантажопідіймальних кранів і машин, трубопроводів пари та гарячої води, а також устаткування деревообробної промисловості.


06.11.2018

ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» провів технічний огляд та експертне обстеження технологічних трубопроводів ШХ для одного з найбільших підприємств кольорової металургії в Європі

Підприємство замовник спеціалізується на виробництві металургійного глинозему Al2O3. Є одним з найбільш енергоефективних підприємств свого виду серед подібних заводів Європи та має найвищий рівень автоматизації технологічних процесів.

Відповідно до замовлення, фахівці ПрАТ «МЕТЦ» провели випробування трубопроводів на статичний згин, розтяги при температурі від 15 до 30° С, робочій і такій, що перевищує робочу на 25 град, ударні згини при температурі – 20° С, + 20° С, робочій і такій, що перевищує робочу на 25 град, твердість та тривалу міцність при робочій температурі.

Також, з метою визначення якості виготовлення, монтажу, ремонту та для встановлення строку подальшої безпечної експлуатації устаткування спеціалісти Центру провели оцінювання технічного стану напорних магістральних шламопроводів, магістральних пульповодів, напорного трубопроводу теплообміну декомпозиції насосної станції та інших на відповідність технічним вимогам.


19.09.2018

Фахівці ПрАТ «МЕТЦ» провели експертне обстеження підприємства, що спеціалізується на виробництві безшовних труб

Спеціалісти ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» провели експертне обстеження та позачерговий технічний огляд металургійного обладнання для одного з найбільших виробників безшовних труб, що використовуються у нафтогазовій галузі, труб спеціального призначення для машинобудування та енергетики. На підприємстві успішно реалізуються програми технічної модернізації та удосконалення технологій. Виробництво оснащено сучасним обладнанням.

Відповідно до заявки замовника, було проведено експертне обстеження та позачергові технічні огляди устаткування підвищеної небезпеки, зокрема, прокатних станів,  з метою визначення стану охорони праці та безпеки промислового виробництва під час виконання робіт підвищеної небезпеки.
Також, у ході технічного діагностування металургійного обладнання проведено перевірку його технічного стану щодо виявлення дефектів, оцінку щодо відповідності обладнання правилам промислової безпеки.

 


06.09.2018

ПрАТ «МТЕЦ» працює за новими правилами охорони праці вантажопідіймальних кранів

Під час виконання замовлень, пов’язаних з експлуатацією вантажопідіймальних кранів та іншого підіймального обладнання, фахівці ПрАТ «Миколаївського експертно-технічного центру» керуються новими «Правилами охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» НПАОП 0.00-1.80-18, затвердженими наказом Міністерства соціальної політики України 19.01.2018 № 62 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 27 лютого 2018 р. за № 244/31696.
Правила доповнені розділом «Виконання навантажувально-розвантажувальних робіт вантажопідіймальними кранами та машинами».
Дані Правила поширюється на суб’єкти господарювання, що займаються монтажем, демонтажем, експлуатацією (використання за призначенням, технічне обслуговування, ремонт), перевіркою технічного стану (технічний огляд, експертне обстеження) чи модифікацією (реконструкція чи модернізація), вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання, а також встановлюють певні вимоги безпеки до обладнання, яке повинно підтримуватися власником на рівні, зазначеному в цих Правилах або інших нормативно-правових актах з охорони та гігієни праці, під час його використання.
Вимоги безпеки до вантажопідіймальних кранів і машин поширюються на крани і машини виготовлені до 01.01.2012 (до дати набуття обов’язкового застосування Технічного регламенту безпеки машин).


31.08.2018

Фахівці ПрАТ «МЕТЦ» провели експертне обстеження устаткування для виробника одного з найбільш популярних напоїв

Фахівці ПрАТ «МЕТЦ» виконали комплекс експертних послуг для підприємства, що входить до однієї з провідних груп у світі серед виробників пива та інших напоїв. Було проведено технічну експертизу проектної документації та технічних умов, з метою визначення їх спроможності виконувати роботи підвищеної небезпеки та експлуатувати відповідні машини, механізми, устаткування.

Зокрема, відповідно до договору, було здійснено експертне обстеження машин, механізмів та обладнання підвищеної небезпеки, а саме посудин, що працюють під тиском,  руйнівний і неруйнівний контроль металу та зварних з’єднань на об’єктах підприємства, що підлягають нагляду.  Проведено технічний огляд технологічних транспортних засобів.

16.08.2018

За результатами обстеження фахівцями ПрАТ «МЕТЦ» демонтовано електричну  опору

За результатами обстеження спеціалістів ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» у місті Одеса було демонтовано електричну опору, яка становила небезпеку через зношеність основного металу на 80%.
Відповідно до вимог  ГОСТ5264 – 80 «Соединения сварные. Ручная дуговая сварка», ДСТУ-Н Б А.3.1-11:2008 «Настанова з візуального і вимірювального контролю зварних   з’єднань та наплавок металевих конструкцій»;  ДСТУ EN 13018:2017 «Неразрушающий контроль. Визуальный контроль. Общие принципы» було проведено візуально-оптичний контроль та ультразвуковий контроль товщини, завдяки яким було виявлено ряд дефектів. Зокрема, це наскрізні отвори, розслоювання металу та руйнування основи опори, а також деформація металу на певних відрізках металоконструкції.


10.08.2018

ПрАТ «МЕТЦ» співпрацює з підприємством, що забезпечує електроенергією південні області України

Спеціалісти ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» провели експертне обстеження та позачерговий огляд парового котла ГМ 50-14/250, а також трубопроводів мережевої води та паропроводів, які експлуатуються відомою енергогенеруючою компанією. Підприємство за рік генерує 17-18 млрд. кВт.ч електричної енергії, що складає більше 10% виробництва електроенергії у країні та на 96% покриває потребу у електроенергії Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.

Зокрема, було проведено ряд робіт спрямованих на визначення технічного стану, умов та строків подальшої безпечної роботи обладнання. Проведено зовнішній та внутрішній огляд обладнання для визначення можливих дефектів. Проведено неруйнівний контроль основного металу та зварних з’єднань.
За результатами проведеної роботи було визначено умови та строки подальшої безпечної експлуатації обладнання, а також потреби у проведенні ремонту, реконструкції чи модернізації.

31.07.2018

Набрали чинності нові Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском

З 2018 року роботодавці та працівники, які монтують, демонтують, експлуатують чи перевіряють технічний стан (проводять технічний огляд, експертне обстеження) обладнання, що працює під тиском понад 0,5 бар* керуються  Правилами охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, затвердженими Мінсоцполітики від 05.03.2018 р. №333; НПАОП 0.00-1.81-18.
Разом з тим, до 01.03.2019 р. дійсними є також правила затверджені Держгіртехнаглядом СРСР від 27.11.1987; НПАОП 0.00-1.59-87; п.4 розпорядження КМУ від 18.12.2017 №1022-р.
Оскільки набрали чинності Правила №333, Правила будови і безпечної експлуатації трубопроводів пари та гарячої води (затверджені наказом Держнаглядохоронпраці від 08.09.1998 №177; НПАОП 0.00-1.11-98) та Правила будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів (затверджені Держгіртехнаглядом СРСР від 30.08.1966; НПАОП 0.00-1.60-66) вже не застосовують.

16.07.2018

ПрАТ «МЕТЦ» провела експертне обстеження кранів для найбільшого виробника сірчаної кислоти в Україні

Єдине в Україні підприємство, що забезпечує видобуток природного урану і виробництво його оксидного концентрату.  На виробництві експлуатуються машини, механізми та устаткування підвищеної небезпеки та виконуються відповідні роботи, Проте, керівництво підприємства дбає про якісне, безперебійне та, головне, безпечне виконання таких видів робіт. Тому,  головне завдання фахівців Миколаївського експертно-технічного центру –  надання достовірної інформації про технічний стан кранів.
Фахівці Запорізької філії Центру виконали поглиблене експертне обстеження підйомних механізмів та  кранів,  з метою визначення їх спроможності виконувати роботи підвищеної небезпеки. У ході експертизи було проведено комплекс робіт, які дали змогу визначити технічний стан та встановити строки подальшої безпечної експлуатації машин та обладнання підвищеної небезпеки з урахуванням режиму роботи, а також встановити потребу у проведенні ремонту, реконструкції та модернізації.


02.07.2018

ПрАТ «МЕТЦ» проводить випробування запобіжних поясів

Аналіз виробничого травматизму на будівництві свідчить, що під час виконання робіт на висоті все частіше допускаються нещасні випадки, пов’язані з недодержанням вимог користування засобами захисту. Для безпечного виконання робіт, де існує ризик падіння працюючого з висоти, в Україні найчастіше використовують запобіжні пояси типу ПБ (безлямковий) та ПЛ (лямковий).
 ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» проводить випробування запобіжних поясів  на відповідність вимогам ГОСТ 12.4.089 «Будівництво. Пояси запобіжні» та технічним умовам на конкретні конструкції поясів. Зокрема, експертами проводиться зовнішній огляд пояса, перевірка маси та його основних розмірів, випробування пояса у відповідності до вимог ГОСТУ та ТУ на пояси конкретних конструкцій, що дає можливість оцінити їх надійність у різних ситуаціях.

Монтерські пояси проходять випробування на механічну міцність статичним навантаженням  4000 Н (400 кгс) перед введенням в експлуатацію та в процесі роботи 1 раз на 6 місяців.
Методики виміру та засоби, що використовуються спеціалістами Центру для контролю запобіжних поясів забезпечують точність випробувань з огріхом не більше 2%


14.06.2018

 Директор Кіровоградської філії ПрАТ «МЕТЦ» Наталія Зотько прийняла участь у робочій нараді, яку провів з керівниками експертних організацій начальник Управління Держпраці у Кіровоградській області.
Основним  завданням зустрічі стало опрацювання єдиного підходу до оформлення висновків експертиз стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 48).
Учасники засідання обговорили проблемні питання, які виникають під час оформлення висновків експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання та під час видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, продовження строку дії дозволу.

Керівникам експертних організацій вказано забезпечити безумовне виконання вимог Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року № 1107.
 

 


29.05.2018

Фахівці ПрАТ «МЕТЦ» перевірили стан промислової безпеки на олієекстраційному підприємстві

Запорізькою філією ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» проведено експертне обстеження на відомому в країні сільськогосподарському  підприємстві, що спеціалізується на переробці олійних культур.

Сучасні олієекстраційні заводи – це підприємства з повним циклом переробки сировини, в процесі роботи якого експлуатується устаткування та проводяться роботи підвищеної небезпеки.  Тому, першочерговим завданням експертів Центру стало якісне проведення експертних робіт, з метою визначення стану охорони праці та безпеки промислового виробництва під час виконання робіт підвищеної небезпеки.

Крім того, слід відзначити серйозне відношення працівників до власної безпеки. Під час обстеження резервуарів та ємностей вони користувалися засобами індивідуального захисту: протигазами та страхувальними поясами.

Кіровоградська філія ПрАТ «Миколаївський ЕТЦ» приймає активну участь у популяризації серед молоді культури профілактики безпеки та гігієни праці

Фахівці Кіровоградської філії ПрАТ «Миколаївського експертно-технічного центру» приймають активну участь у громадських заходах Кіровоградщини, спрямованих на якісне виховання у сфері безпеки праці серед молоді.

У рамках Дня охорони праці, який пройшов під девізом «Захищене та здорове покоління» заступник виконавчого директора  ПрАТ «МЕТЦ» Наталія Зотько прийняла участь в оцінюванні конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці – очима дітей».

За творчий підхід до роз’яснення складної та серйозної теми подарунковим сертифікатом було нагороджено ученицю Гімназії імені Т.Шевченко м. Кропивницький) Ксенію Євстратову.


10.04.2018

Щороку, починаючи з 2002 року, більше 50 країн світу за ініціативою Міжнародної конфедерації вільних профсоюзів працівників та Міжнародної організації праці відмічає Всесвітній день охорони праці. Проте, свято зародилося у 1989 році, коли канадські та американські працівники почали відмічати День пам’яті загиблих на виробництві. Відтоді з Днем охорони праці вітають тих, від кого залежить безпека на робочому місці. Спеціалісти з охорони праці оцінюють та аналізують ризики, щоб попередити нещасні випадки, виробничі травми і захворювання. За оцінками МОТ, щодня у світі 6300 людей гинуть внаслідок нещасних випадків на робочому місці та професійних захворювань, що налічує близько 2,3 млн людей на рік.

В Україні день об’єднання людей навколо проблеми збереження життя та здоров’я працівників офіційно визнано у серпні 2006 року відповідно до Наказу Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006.

 У 2018 році  Міжнародною організацією праці визначено дивіз Дня охорони праці – «Захищене і здорове покоління», оскільки запорукою стабільного економічного зростання є популяризація серед молоді культури профілактики безпеки та гігієни праці.

 


10.04.2018

Від початку 2018 року на Миколаївщині від отруєння чадним газом  та продуктами горіння загинуло 9 чоловік, ще 10 потрапили до лікарні. За висновками експертизи приватного підприємства «Миколаївський експертно-технічний центр» у трьох випадках, зафіксованих  у місті Миколаєві, причиною отруєнь стало використання несправних газових приладів.

На виконання запиту Управління Держпраці  в Миколаївській області експерти ПрАТ «Миколаївський ЕТЦ» провели випробування  во­до­на­г­рі­ва­ль­ного про­то­ч­ного га­зо­вого по­бу­то­вого апарату ма­р­ки “KRAUF&HEIZER”, який експлуатувався у приватній квартирі  міста Миколаєва. 29 лютого 2018 року у даній оселі стався нещасний випадок, який призвів до смерті трьох людей. За попередніми висновками загиблі отруїлися вуглекислим газом.

У ході обстеження водонагрівача, зокрема, на термобезпеку, концентрацію шкідливих речовин в продуктах згоряння та час спрацювання автоматики безпеки, було виявлено ряд недоліків. За результатами візуального огляду було встановлено, за характером пошкоджень основних елементів водонагрівача, а саме: зовнішнього кожуху, корпусу теплообмінника, трубок та пластин теплообмінника, обладнання використовувалося в аномальних температурних режимах роботи з постійними перегрівами. Також, було виявлено втручання в конструкцію електроживлення водонагрівача, яке здійснювалось від зовнішнього джерела електроживлення за допомогою перехідника.

Внаслідок неправильної експлуатації та втручання в конструкцію водонагрівач знаходився в несправному технічному стані, про що свідчить прогорілий захисний кожух, сплавлені пластини теплообмінника, пошкодження трубок теплообмінника. Це спричинило неправильне формування газоповітряної суміші та перевищення рівня допустимої концентрації двоокису вуглецю (СО) при горінні у 170 разів. А виходячи з того, що водонагрівач експлуатувався без захисного кожуху більшість продуктів згоряння потрапляла не у димохід, а у приміщення де він експлуатувався. Про що свідчать високий рівень СО, та низька температура згоряння газів на виході в димоході.

Нагадуємо, більшість отруєнь чадним газом та продуктами горіння, вибухів побутового газу та пожеж у жилих будинках – наслідок нехтування безпекою. Пам’ятайте, не можна використовувати несправні прилади, не можна самовільно втручатися у роботу газового обладнання, ремонтувати та перевстановлювати їх. Також, не залишайте без нагляду газові працюючі прилади, якщо вони не мають відповідної автоматики та не розраховані на безперервну роботу. Допускайте до перевірок обладнання спеціалізовані газові служби.

 

23.03.2018 –

Фахівці ПрАТ «МЕТЦ» провели обстеження газових водогрійних котлів на державному підприємстві, яке є головним постачальником аеронавігаційних послуг в Україні

Експлуатація газових водогрійних котлів «De Dietrich» регіональним структурним підрозділом державного підприємства обслуговування повітряного руху країни проводиться у повній відповідності до вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки. Такого висновку дійшли спеціалісти Запорізької філії ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» у ході проведення первинного технічного огляду даного обладнання.
На підставі проведеного  експертного обстеження зпрогнозовано строк подальшої безпечної експлуатації устаткування, плани капітального ремонту та проведення діагностики на майбутній період


23.03.2018 – Повідомлення про проведення річних загальних зборів акціонерного  – товариства – завантажити


21.03.2018

Енергоаудит житлових будинків і виробничих будівель

 Найбільш актуальним питанням для власників будівель, які знаходяться в експлуатації – є ефективне використання енергоресурсів.

Енергоаудит житлових будинків дає можливість розрахувати кількісні показники споживання енергії. Суть обстеження полягає у зборі інформації про розподіл теплоенергетичних ресурсів, які, в свою чергу, дають можливість визначитися з необхідністю внесення коректив у даний процес.

Енергоаудит будівель промислового призначення може здійснюватися у рамках обстеження всього підприємства або як самостійна експертиза. Таке обстеження підприємства є одним з ефективних інструментів економії ресурсів, воно спрямоване на виявлення недоліків та поліпшення існуючої системи споживання.

Фахівці ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» мають досвід якісного проведення енергоаудиту. Яскравим прикладом цьому є результати обстеження боксів гаражу.

Термограми вертикального та горизонтального напрямків чітко вказують на розподіл температурного режиму у приміщенні. Що дає можливість зробити висновки та збалансувати використання теплоенергетичних ресурсів.

Термограма – вертикальний напрямок 

   Термограма – горизонтальний напрямок

                                                          В рамках проведення енергоаудиту виконуються такі роботи:

–  тепловізійне обстеження будівель, яке  дозволяє визначити: приховані дефекти теплоізоляції, конструктивні дефекти та пошкодження; реальні тепловтрати; місця можливих запотівань стін; недоліки в опалювальній системі; місця протікання у пласких крівлях; якість прокладки труб або електричних нагрівачів у теплих підлогах, тощо;

– виміри основних фізичних характеристик приміщень (температура повітря, вологість, швидкість повітряних потоків та інші), проводиться спеціалістами вимірювальної лабораторії ПрАТ «МЕТЦ»);

–  обстеження інженерних  мереж (теплопостачання, енергопостачання, водопостачання (гаряча вода), тощо);

– проведення відповідного аналізу (на основі отриманих матеріалів) та складання рекомендацій, щодо подальшої експлуатації будівлі.

Наші спеціалісти  забезпечені сучасними засобами вимірювальної техніки (тепловізор TI160 атестований в установленому порядку.

По завершенні наданих послуг замовник отримує висновок з підсумками проведених робіт та перелік рекомендацій щодо покращення енергоефективності будівель.

 


26.02.2018

ПрАТ «Миколаївський ЕТЦ» провів експертне обстеження для підприємства-виробника морозива

Фахівці ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» провели експертне обстеження та позачерговий технічний огляд посудин, що працюють під тиском для одного з найбільших на Миколаївщині виробників морозива, охолоджених та заморожених продуктів харчування.
У ході обстеження було проведено комплекс робіт, які дали змогу визначити технічний стан та встановити строки подальшої безпечної експлуатації посудин з урахуванням режиму роботи, а також встановити потребу у проведенні ремонту, реконструкції та модернізації.
Зокрема, було проведено внутрішній та зовнішній огляди, а також гідравлічні випробування ресиверів, дренажних та лінійних ресиверів, сепараторів, проміжних посудин, олієвідділювачів.

01.01.2018

ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» отримав нагороду «Зірка якості» та звання «Краще підприємство року»

Відповідно до ранжування Національного Рейтингу якості товарів та послуг «Зірка якості» ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» отримав звання «Краще підприємство року» та право використовувати графічне зображення «Зірка якості» для маркування продукції  та послуг протягом року.

 

Рейтинг формується на базі офіційних даних Державних статистичних органів України, і виключає вплив людського фактору на прийняття рішення.  Це єдина в Україні комплексна, об’єктивна, прозора  система, що визначає лідерів, які досягли переваг у бізнесі, на основі принципу ранжування показників діяльності підприємства за звітний період серед всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності.
Як підтвердження завойованого статусу,  Центр отримав експертний висновок, а керівництво  – орден «Слава нації» за вагомий внесок у розвиток економіки України.
Також за видатні професійні досягнення та відданість своїй справі дипломами було нагороджено двох працівників підприємства Барнич Людмилу Семенівну –директора Херсонської філії та Калачова Олександра Петровича начальника електротехнічної лабораторії, що є свідченням високого професіоналізму та кваліфікації.

 


29.12.2017

Шановні і дорогі колеги!Щиро вітаємо вас з Новим роком. Хочемо побажати вам рівної і благополучної дороги до успіху, чітких цілей і перспективних планів, невгасаючих сил і дружби колективу, сімейного щастя і вірного благополуччя, високого достатку і незмінної удачі. Нехай новорічна ніч виконає бажання кожного з вас і подарує всім чудовий настрій.

 


ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр»  проводить випробування

 

21.12.2017

ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр»  проводить випробування газополум’яного обладнання за допомогою стенду СГИ984 ДМ

 ПрАТ “Миколаївський експертно-технічний центр» розширює сферу послуг та покращує якість виконання робіт. Задля цього регулярно оновлюється обладнання та залучаються висококваліфіковані спеціалісти. З січня 2018 року фахівці Центру мають можливість проводити випробування газополум’яного обладнання за допомогою стенду СГИ 984 ДМ
Стенд СГИ 984 ДМ призначений для випробування газополум’яного обладнання на придатність до експлуатації відповідно до вимог безпеки ГОСТ 9356-75, та НПАОП 0.00-1.30-01 «Правила безпечної роботи з інструментами та пристроями», а також вимог технічних умов, розроблених на підставі вказаних стандартів, відповідно до яких газополум’яне обладнання вважається обладнанням підвищеної небезпеки та повинне проходити обов’язкові періодичні перевірки.
Стенд дозволяє проводити калібрування технічних манометрів та проводити випробування наступного обладнання:
   • Різак типу Р1, Р3;
   • Різаки машинні;
   • Різаки рідкопаливні типу РК (газорізи);
   • Пальники газозварювального типу Г2, Г3, Г3У;
   • Редуктори для газополум’яної обробки;
   • Бачки для рідкого пального;
   • Генератори ацетиленові (АСП).
Також на стенді проводиться перевірка газопровідних гумотканевих рукавів на герметичність та міцність.
Таким чином, наявність стенду дозволяє проводити необхідні перевірки, дотримуючись безпеки та вимог державних наглядових органів.
З питань проведення випробувань на стенді СГИ 984 ДМ  звертатися за
тел. 47-31-61, 47-89-61 м. Миколаїв

01.12.2017

ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» освоїв новий напрямок у роботі.

У квітні 2017 р. ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» отримав свідоцтва про визнання та акредитацію як спроможне виконувати роботи згідно з вимогами Регістру судноплавства України.

Зокрема, це інженерне обстеження гідротехнічних споруд, оцінка технічного стану та паспортизація гідротехнічних споруд. Відповідно до дозвільних документів, спеціалісти Центру можуть робити:
– виміри рівнів шуму і вібрації механізмів, аналіз рівнів шуму та вібрацій на суднах;
– випробування неруйнівними методами контролю: радіографічним, ультразвуковим, капілярним, магнітно-порошковим, візуально-оптичним металоконструкцій судових вантажопідіймальних пристроїв, посудин під тиском, трубопроводів;
– виміри житлових приміщень для моряків та приміщень для відпочинку і вживання їжі у відповідності з вимогами Конвенції;
– діагностику електрообладнання та обладнання автоматизації;
– випробування  ультразвуковим методом захисного шару бетону;
– кліматичні випробування. Виміри з метою визначення відповідності судна вимогам Конвенції 2006 року про працю в морському судноплавстві;
– віброакустичні виміри та випробування.
Наразі, фахівцями ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр» вже проведено вібраційні випробування на буксирі одного з провідних підприємств області, власника найбільшого вантажного флоту на річках України.

28.04.2017

Колектив ПрАТ “Миколаївський експертно-технічний центр” вітає всіх з Всесвітнім днем Охорони праці

Каждый труд необходим,
Важен и почетен.
Все на этом и стоим.
На любой работе
Безопасность — элемент
Не пустых дискуссий.
Вам не нужен инцидент:
Надо, чтобы в курсе
Безопасности своей
Стал сотрудник всякий.
Вы — душою за людей
(Не за железяки!).
Вы охраною труда
Только и живете.
Поздравляем с этим днем!
Счастья на работе!

 

08.03.2017

Вітаємо всіх жінок з весняним святом – 8 Березня!

Земля зітхає ледве чутно
І прокидається від сну…
І березень дарує чудо,
Розпочинаючи весну.
Це чудо-в усмішках чарівних,
У морі квітів навкруги.
Ми Вас вітаємо царівни,
Найкращі, милі, дорогі!

7514783_13492-650x0